TYDZIEŃ FILMOWY – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

TYDZIEŃ FILMOWY

We wtorek uczniowie ZSPT w Bojanowie mieli okazję wykorzystać zainteresowanie filmem i wykazać się wiedzą w tym temacie podczas szkolnego konkursu filmowego. Test składał się z 10. pytań, na którego rozwiązanie uczestnicy mieli 10. minut. Udział wzięły wszystkie klasy obecne tego dnia w szkole. Test wiedzy o filmie rozwiązywali wspólnie wszyscy uczniowie każdego oddziału, w ten sposób pracując na najlepszy wynik swojej klasy.

W pewnym momencie zapanowała cisza, a uczniowie konsultowali odpowiedzi. Efekt był zadziwiający. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą wiedzą filmową, zwłaszcza, że pytania dotyczyły filmów od lat 40. ubiegłego wieku aż do najnowszych produkcji. Na prowadzenie wysunęły się klasy I TIR i II AB, które uzyskały tę samą liczbę punktów. Uczniowie tych klas musieli przystąpić do dorywki i rozwiązać kolejny test. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie klasy II AB. Serdecznie gratulujemy!!

Drugi dzień „Tygodnia filmowego” upłynął pod znakiem kreacji bohaterów filmowych. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie pojawili się w szkole w charakterystycznych strojach ulubionych postaci. Mogliśmy obserwować bohaterów rożnych gatunków kina od superbohaterów  poprzez istoty baśniowe aż po kino grozy. Wszyscy świetnie bawili się i we wspaniałych humorach wrócili następnego dnia do szkoły na projekcję filmu „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Uczniowie mieli okazje połączyć wiedzę z zakresu kilku przedmiotów oraz wzbogacić wiadomości na temat realiów II wojny światowej. Opinie po emisji filmu były zaskakujące. Młodzież dostrzegła życie w realiach zagrożenia oraz trafnie oceniła walory artystyczne filmu.

„Tydzień filmowy” dobiegł końca, a my już nie możemy doczekać się podobnej imprezy w przyszłym roku.