Tydzień Języków Obcych – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Tydzień Języków Obcych

W połowie czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych, którego celem było promowanie zalet różnorodności językowej oraz zachęcenie młodzieży do rozwijania umiejętności lingwistycznych.
Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie odbyli ostatnią, wirtualną podróż po kraju niemieckojęzycznym – jakim jest Liechtenstein. Następnie sprawdzili swoją wiedzę realioznawczą, rozwiązując quizy, testy oraz wykonując ciekawe plakaty przedstawiające różne aspekty socjokulturowe krajów niemieckojęzycznych. Oprócz umiejętności plastycznych, które zaprezentowali również przy projektowaniu koszulek z okazji Tygodnia Języków Obcych, pochwalili się swoimi umiejętnościami tanecznymi, wykonując układ do poznanej piosenki. Młodzież uczestniczyła w prelekcji dotyczącej skrótów w j. niemieckim w ramach lekcji bibliotecznej online z Biblioteką Austriacką w Opolu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kartograficzne, podczas których uczniowie z powodzeniem połączyli wiedzę i umiejętności z geografii i j. niemieckiego. Na koniec zagrali w polsko-niemieckie Memory, przejawiając świetną pamięć, refleks i spostrzegawczość.
Równie interesująco, zabawnie i kolorowo było na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie zaprezentowali historię miejsc wartych odwiedzenie w krajach anglojęzycznych. Rozszyfrowywali szyfr Cezara, znajdując ukrytą wiadomość w j. angielskim, która pozwoliła im na przejście do kolejnej zagadki językowej. Uczniowie zmierzyli się z łamigłówkami liczbowymi i translatorycznymi. Drużynowo rozwiązywali quizy dotyczące wiedzy o krajach anglojęzycznych, specyfiki języków obcych i Europejskiego Dnia Języków Obcych.