Tydzień zwierząt w ZSPT CKU w Bojanowie – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Tydzień zwierząt w ZSPT CKU w Bojanowie

Wilk z Gubbio
Święty Franciszek był znany z tego, że potrafił przemawiać do zwierząt tak, aby one go słuchały. Powstało wiele historii związanych z niezwykłym darem świętego brata Franciszka, ale jedną z najciekawszych jest ta o wilku z Gubbio.
Na obrzeżach tego miasta grasował kiedyś, ponadprzeciętnie duży i niesamowicie groźny, wilk, który terroryzował mieszkańców. Zabijał nie tylko zwierzęta hodowlane, ale także ludzi. Mimo wielu starań, które miały na celu poskromienie agresywnego zwierzęcia, wilk ciągle wychodził z nich bez szwanku.
Do czasu, aż w tych stronach pojawił się święty Franciszek, który przemówił do zwierzęcia tymi słowami: „Pójdź tu, bracie wilku i w imię Chrystusa polecam ci, byś ani mnie, ani nikomu innemu nie czynił szkody”. Po tych słowach wilk pokłonił się przed krzyżem, który brat Franciszek trzymał w dłoni, a cała złość, szał i morderczy instynkt zwierzęcia ulotniły się. Złożył on przysięgę przed świętym, że od tej pory nie wyrządzi już nikomu krzywdy, ludność Gubbio dostarczała mu pożywienia niezbędnego do przeżycia.
Utwór: Lady Pank ,,Wilki idą”, muzyka: Jan Borysewicz, słowa: Danuta Wawiłow.
 Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!