W ZSPT CKU w Bojanowie oddano do użytku salę prosektoryjną. – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

W ZSPT CKU w Bojanowie oddano do użytku salę prosektoryjną.

W Zespole szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie oddano do użytku salę prosektoryjną. Wraz z przyległymi pomieszczeniami, prosektorium stanowi bardzo nowoczesny kompleks służący do nauki anatomii i histologii.
Prosektorium powstało w miejscu dawnej stolarni, którą poddano gruntownemu remontowi. Wykonano szereg prac rozbiórkowych i budowlanych (wykonano stolarkę okienno-drzwiową, roboty elektryczne, hydrauliczne i wentylacyjne). Salę wyposażono w niezbędną do tego typu zadań ciepłą wodę, umywalkę i zlewozmywak, zakupiono szafki medyczne, lampę bakteriobójczą, taborety oraz dwa stoły prosektoryjne, tablicę. Zakupiono także sprzęt prosektoryjny w postaci narzędzi operacyjnych- sekcyjnych, piły do cięcia kości.
W celu nagrywania zajęć, sekcji zwierząt zakupiono wysokiej klasy skaner 3D z oprzyrządowaniem oraz mikroskop stereoskopowy i telewizor. Tak wyposażone prosektorium stanowi doskonałe, nowoczesne miejsce do nauki nie tylko uczniów technikum weterynaryjnego czy rolniczego, ale także uczniów technikum informatycznego.
Remonty wraz z wyposażeniem wyniosły 119.120,11 zł, a inwestorem jest Powiat Rawicki.