Więcej wspomnień z Hiszpanii – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Więcej wspomnień z Hiszpanii

Grupa uczniów przebywających na zagranicznych praktykach w Saragossie powróciła do kraju. Ale zanim to nastąpiło zwiedzili stolicę Hiszpanii i trzecią metropolię Unii Europejskiej- Madryt. Miasto to zrobiło na nich duże wrażenie.
Zobaczyli przepiękny Pałac Królewski – Palazio Real. To oficjalna siedziba króla Hiszpanii, lecz obecnie pełni tylko funkcję reprezentacyjną, a rodzina królewską mieszka w skromniejszym pałacu. Ponadto podziwiali ogród królewski Sabatini, przeszli się głównym placem miasta Plaża Major, na którym odbywały się koronacja królów, egzekucje, corridy i sztuki teatralne, dotarli również do klasztoru klarysek.
Następnie mieli możliwość obejrzeć Mercado de San Miguel, w którym dominowała mieszanka kolorów i smaków związana z typowymi potrawami i daniami kuchni międzynarodowych. To piękna hala targowa ze straganami, kafejkami i barami.
Spacerując Gran Via mieli okazję przez chwilę poczuć się jakby byli w Nowym Jorku. To reprezentacyjna ulica miasta z licznymi sklepami, hotelami, pięknymi budynkami i teatrami. Znajduje się na niej również pomnik słynnego Michela Cervantesa, twórcy, spod którego pióra wyszedł powszechnie znany Don Kichot i Sancho Pansa.