Wiedza i praktyka- Hektar Wiedzy dla Szkół. – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Wiedza i praktyka- Hektar Wiedzy dla Szkół.

Podczas zajęć praktycznych uczniowie Technikum Rolniczego zapoznali się z nowym materiałem prezentowanym przez portal Hektar Wiedzy dla Szkół. Odcinek pt. ,,Sprzedać czy zaorać. Słoma.” przedstawiał bardzo ważny temat. Zwłaszcza jeżeli spojrzymy na ceny nawozów mineralnych.
Słomę można wykorzystać jako nawóz, w gospodarstwach, w których nie ma produkcji zwierzęcej. W jaki sposób prawidłowo zagospodarować słomę na polu uprawnym? Czy słoma jest materiałem, który warto sprzedawać?
Może lepiej zamienić na obornik, albo pozostawić na polu?
Ile jest prawdy w tym, że wartość słomy jest dużo większa niż kwoty po których sprzedają ją rolnicy? Jaka jest wartość nawozowa słomy? Jak należy stosować nawożenie słomą? Jak poprawić działanie nawozowe słomy? Czy pH gleby ma wpływ na rozkład słomy?
Na te wszystkie pytania uczniowie uzyskali odpowiedzi w kolejnym odcinku prezentowanym przez portal.