Wycieczka klasy II TRWr do Krakowa – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Wycieczka klasy II TRWr do Krakowa

Dnia 12 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę integracyjną do Krakowa. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Dawna stolica kraju i siedziba polskich królów urzekła nas wspaniałymi zabytkami. Zobaczyliśmy Wawel, jaskinię smoka, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, przeszliśmy uliczkami miasta zachwycając się niesamowitym klimatem urokliwych kamieniczek. Następnie spacerowaliśmy nadwiślańskimi bulwarami. Podczas naszej wyprawy udaliśmy się również pod Kopiec Kościuszki. Wejście na kopiec rozpoczęliśmy najpierw od zwiedzenia Muzeum Kościuszkowskiego i obejrzenia wystawy ,,Kościuszko-bohater wciąż potrzebny”. Po zdobyciu wzgórza podziwialiśmy malowniczą panoramę Krakowa i okolic.
Wycieczka udała się świetnie, pogoda dopisała. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i oczywiście pogłębiliśmy naszą wiedzę historyczną.
Bardzo dziękujemy naszej wychowawczyni pani Ewie Bergmann oraz pani Iwonie Janowicz za opiekę oraz zorganizowanie wycieczki.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd klasowy.
Klasa II TRWr