Obrazek – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Spotkanie z przedstawicielem firmy John Deere

Spotkanie z przedstawicielem firmy John Deere

Dzięki podpisanemu porozumieniu z John Deere Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne, nasza szkoła miała możliwość uczestniczenia w wideokonferencji z Panem Mateuszem Janickim (Territory Manager).

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy II i III TECHNIKUM ROLNICZEGO oraz nauczycielki:

Czytaj dalej

W dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

,,Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym”

Arthur Schopenhaur

Od 1950 r., co roku, w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi:

Ratujmy życie !

Bezpieczne szpitale w czasie katastrof !

Powszechne ubezpieczenie zdrowotne !

W związku z obecną sytuacją epidemiczną wywołującą niepokój oraz lęk, możemy znacząco wpływać na nasze samopoczucie. To właśnie w tym okresie powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie fizyczne oraz nie pomijać ważności zdrowia psychicznego.

W związku z tym przedstawiamy:

Czytaj dalej

Z przykrością informujemy, że zmarł pan profesor Marek Jop. Były nauczyciel naszej szkoły.

Z przykrością informujemy, że zmarł pan profesor Marek Jop, który pracował w naszej szkole od 1 września 1979 roku do 31 sierpnia 1986 roku. W Zespole Szkół Rolniczych w Bojanowie uczył historii i propedeutyki nauki o społeczeństwie oraz prowadził Koło Historyków. Profesor ukończył studia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na wydziale historii. Był nauczycielem sumiennym, rzetelnym i wymagającym od siebie oraz swoich wychowanków. Wyróżniał się taktem i wysoką kulturą osobistą. Swoich wychowanków zarażał pasją do historii, a wielu z nich zdecydowało się kontynuować naukę historii na wyższych uczelniach. 

Wspominać Go będziemy jako przyjaciela młodzieży oraz wspaniałego i ciepłego człowieka, którego lekcje historii były odbierane jako ciekawe i angażujące wyobraźnię uczniów.

urodził się 14.09.1954 r. w Lesznie

zmarł 29.03.2021 r.

  Żegnaj wspaniały profesorze i kolego!

                              Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. ,,ROLNICTWO NA WESOŁO” – Rozstrzygnięty

Wzorem lat ubiegłych, w tym roku również odbył się SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. ,,ROLNICTWO NA WESOŁO”

zorganizowany przez panią Beatę Klupś. Jury konkursowe w składzie: Ewa Bergmann, Beata Klupś, Karolina Rychlik wytypowało zwycięzców.

Równorzędne miejsce I otrzymują:

Bartosz Biel – uczeń klasy I TW,

Kamila Miekisz – uczennica klasy II TW.

Wyróżnienie otrzymują:

Czytaj dalej

30 marca 2021 r. Dzień Świadomości o Kleszczowym Zapaleniu Mózgu

30 marca 2021 r. Dzień Świadomości o Kleszczowym Zapaleniu Mózgu

To jedna z wielu chorób przenoszonych przez kleszcze. Na całym świecie występuje aż 900 gatunków kleszczy, z czego w Polsce – 19. Możemy je spotkać niemalże wszędzie.

Wyróżniamy dwa szczytowe okresy ich aktywności: wiosenny (kwiecień, maj i czerwiec) oraz jesienny (wrzesień, październik). Kleszcze mogą przenosić bakterie powodujące boreliozę. Nieleczona choroba może prowadzić do trwałego kalectwa a nawet śmierci.

Kleszcze są pajęczakami, mają więc osiem nóg.

Czytaj dalej

ZSPT CKU w Bojanowie dołącza do społeczności eTwinning!

 

ZSPT CKU w Bojanowie dołącza do społeczności eTwinning!

eTwinning to część unijnego programu pod patronatem

Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów

szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Wiele szkół europejskich, także z Polski, bierze udział w projekcie

łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką „rodzinę”.

Czytaj dalej

Promujemy „swoje” – wywiad z dyrektor szkoły mgr inż. Beatą Nowak w radio Elka (zapraszamy)

(cyt. radio Elka)…Dzisiejsza rozmowa kierowana jest głównie do rodziców młodzieży kończącej szkołę podstawową. Naszymi gośćmi są przedstawicielki placówek edukacyjnych, które działają na terenie starostwa rawickiego: Beata Nowak, pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie i Daria Jagła, wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu
Rozmawia: Jarek Adamek

Profesjonalna stacja meteorologiczna w naszej szkole

Podczas zajęć praktycznych prowadzonych przez panią Beatą Klupś uczniowie klasy II i III TECHNIKUM ROLNICZEGO na przyszkolnym placu zamontowali profesjonalną stację meteorologiczną wyposażoną w niezbędne przyrządy pomiarowe zakupioną w ramach projektu ,,Rozwijanie kompetencji i kwalifikacji zawodowych w ZSP-T CKU w Bojanowie’’ .
Z tych samych środków została również doposażona pracownia produkcji roślinnej. Uczniowie podczas zajęć praktycznych mieli także możliwość zapoznania się z nowymi pomocami dydaktycznymi i narzędziami badawczymi. Młodzież nie może doczekać się kolejnych zajęć, żeby sprawdzić przyrządy w praktycznym zastosowaniu.

Czytaj dalej

Kolejny krok w podwyższaniu standardów kształcenia.

  Dzięki uprzejmości kierownik katedry, pani dr hab. prof. UZ (Uniwersytet Zielonogórski) Beaty Machnickiej, weszliśmy w posiadanie czterech linii owocówek 🙂 Muszki bezskrzydłe, białookie, o żółtym ciele i ciemnym ciele – wspaniały start dla szkolnej hodowli na cele zrozumienia genetyki! Bo to właśnie o to chodzi! Teraz założymy linie startowe („linie matki”) i stosując się do właściwych zasad, pełnych sterylności i uwagi, będziemy hodować w bliskiej przyszłości razem z uczniami w ramach zajęć te linie i krzyżować je, co pozwoli zrozumieć lepiej zasady dziedziczenia cech zgodnie z prawami Mendla.

Czytaj dalej