Odnośnik – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

,,Rolnictwo na wesoło’’

Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego ,,Rolnictwo na wesoło’’.
I miejsce;
Julia Herc, Kamila Miekisz, Szymon Mróz.
II miejsce;
Bartosz Biel, Sandra Szymkowiak.
III miejsce; Maciej Nowakowski, Karolina Walkowiak.
Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną uroczyście wręczone w ,,Dniu Patrona Szkoły’’.
Serdecznie gratulujemy!

Poznaj historię regionu

Poznając historię regionu, tak naprawdę poznajemy nasze korzenie. Losy ludzi, którzy żyli w tym samym miejscu, ale w innych czasach. Powinniśmy nauczyć się pamiętać o nich.
Wicestarosta, pan Jakub Moryson, przekazał niedawno na rzecz naszej biblioteki szkolnej swoje autorskie książki: ,, Szymanowo Fredrichweiler- zarys historii wsi” oraz ,,Wspomnienia Książę Olgierd Czartoryski”. Bardzo dziękujemy i zachęcamy do lektury!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie przystąpił do ogólnopolskiego programu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy pt. ,, Kultura bezpieczeństwa”. W ramach projektu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Okręgowej Inspekcji Pracy w Poznaniu, oddział Leszno. Panowie poinformowali młodzież o zasadach bezpieczeństwa, o zagrożeniach na jakie musimy zwracać uwagę podczas pracy, aby uniknąć wypadku.

Zobacz więcej!

Kółko plastyczne listopadowo -grudniowe

Podczas listopadowych i grudniowych spotkań ,,Kółka plastycznego’’ zostały wykonane dekoracje okolicznościowe, wspaniałe bombki zdobione techniką decoupage oraz cekinami, piękne kartki bożonarodzeniowe. Dało to przedsmak nadchodzących Świąt a zdobyte umiejętności tworzenia własnoręcznych dekoracji wspaniałą satysfakcję z uzyskanych rezultatów.

Zobacz więcej!

Remont parkingu

Grudzień powoli daje we znaki… Jednak, mimo chłodu, prace remontowe wciąż trwają. Ekipa budowlana daje z siebie wszystko! Już niebawem, na szkolnym placu powstanie nowa nawierzchnia- z czego niezwykle się cieszymy!

Zobacz więcej!

HO ! HO! HO!

06 grudnia , jak co roku, dla podtrzymania tradycji członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowali Mikołajki dla uczniów. Z tej okazji cała społeczność szkolna otrzymała słodkie upominki. Ponadto uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję do wspólnego kolędowania przy choince.

Zobacz więcej!

Zdolności kiełkowania nasion

Klasy Technikum Rolniczego na zajęciach praktycznych dokonali oceny zdolności kiełkowania nasion. Uczniowie po kilku oraz kilkunastu dniach od założenia doświadczenia omówili uzyskane rezultaty i wyciągnęli wnioski.

Zobacz więcej!

Przypominamy o konkursie

Drodzy uczniowie!
Zapraszamy do udziału w konkursie: ,,Moja praktyka zawodowa kluczem do sukcesu”.
Zrób zdjęcia lub krótki filmik (max. 3 minuty) i prześlij na classroom konkursu do dnia 30 listopada. Materiał ma dotyczyć Twojej praktyki w wybranym zawodzie. Gwarantujemy atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i oczywiście punkty plusowe z zachowania dla uczestników.
Link do konkursu
Życzymy powodzenia !
Ewa Bergmann i Iwona Janowicz