Film – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

„Bliski kontakt z glebą”

Żeby nie było, że uczniowie tylko „ostre sekcyjne tematy” realizują!
Nie tak dawno temu uczniowie pierwszej klasy technikum raczyli się „bliskim kontaktem z glebą”, a konkretnie pobierając rośliny z opuszczonych działek i przenosząc je na teren szkoły, gdzie powstaje ogródek edukacyjno-zielarski 🙂
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Zajęcia praktyczne

Sekcje zwierząt w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie k. Rawicza (Wielkopolska).

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

 

 

Wycieczka

Wyjście poza mury pozwala na obcowanie z przyrodą, na poznanie naturalnego środowiska roślin i zwierząt. Nasi absolwenci na wyjeździe terenowym w Bieszczadach, pod przewodnictwem doktora Zawady poznawali tajemniczych mieszkańców lasu.
Czy było im ciężko? Sami się przekonajcie…👇
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Wizyta uczniów klasy 7b Szkoły Podstawowej w Bojanowie

Niedawno z wizytą do naszej szkoły przybyli uczniowie klasy 7b Szkoły Podstawowej w Bojanowie. Młodsi koledzy odwiedzili nas i nasze zwierzątka.
Nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Zbigniew Zawada wprowadził w temat opieki i hodowli zwierząt egzotycznych, a następnie uczniowie klasy II technikum weterynarii: Krzysztof Stanisławski, Tymoteusz Niwczyk, Szymon Bartoszewski oraz Kacper Malski oprowadzili gości i opowiedzieli w szczegółach o hodowanych w szkole zwierzętach. (Brawo Wy!)
Było nam bardzo miło gościć być może przyszłych uczniów naszej szkoły. 😃
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Dla każdego coś miłego

Nie ma to jak konkurencje sportowe na świeżym powietrzu, piękna pogoda i uśmiech od ucha do ucha! Atmosfera była wspaniała, pokazaliście, że potraficie się bawić, śmiać i cieszyć życiem 🙂 Jesteście najlepsi!💪

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Konkurs ,,Rolnictwo, moja pasja”

Kolejni finaliści konkursu, II miejsce otrzymuje Daria Denes, amazonka i przebojowa rolniczka, która ciężką pracę wita zawsze z uśmiechem 🙂 Gratulujemy!

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

 

Konkurs ,,Rolnictwo, moja pasja”

Nasi wspaniali rolnicy i ich miłość do zwierząt. ,,Rolnictwo, moja pasja”- III miejsce ex aequo zajęli: Alicja Grębowska i Bartosz Biel, gratulacje!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

DR SEBIX I TYMEK

Gdy uczeń jest gotów, pojawia się nauczyciel, gdy zaś uczeń jest prawdziwie gotów, nauczyciel znika”. Taki cytat w wolnym tłumaczeniu na język polski ponownie krąży w wersji anglojęzycznej po social media.
I choć są to zniekształcone słowa twórcy Taoizmu, chińskiego filozofa Laozi (Lao-tzu), to chyba dobrze oddają sens wspólnego zdobywania wiedzy przez ucznia i nauczyciela.
Tymek to uczeń, który z pewnością ma przed sobą ogrom nauki (wbrew pozorom każdy z nas), czemu jednak nie mogę zarazem zaprzeczyć to jego wielkiej pasji do świata przyrody. Tak też trafił swój na swego…
Od pierwszej klasy Tymek wykazuje ogrom zainteresowania zwierzętami, roślinami, zjawiskami geologicznymi, co oczywiście wiąże się z pewnym „terroryzmem” z jego strony 😉 , gdy stale zadaje pytania (wtedy trzeba spytać, czy już nauczył się oddychania komórkowego 😉 ) – sytuacja się odwraca 😉
Jako (surowy) nauczyciel wyznaję bez bicia, bez zgrzytu i bez cienia wątpliwości, że realizacja i zaliczanie materiału oraz zdobywanie ocen to istotne obszary życia szkolnego. Jednak posiadanie pasji to wielki skarb, którego poszukiwania mogą przynieść wiele przygód i nauki.
Dlatego życzę wszystkim posiadania PASJI i dążenia do niej.
S. Pilichowski
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

„Lekcja o legislacji”

W dniu 17 maja 2021 roku w naszej szkole w ramach kółka historycznego z elementami wiedzy o społeczeństwie odbyła się, „Lekcja o legislacji”. W zajęciach pod kierunkiem Pani Ewy Bergmann wzięli udział uczniowie II klasy Technikum Rolniczego.
„Lekcje o legislacji” to program edukacyjny Ministerstwa Sprawiedliwości, który ma na celu szerzenie oraz budowanie świadomości prawnej w społeczeństwie poprzez edukację dostosowaną do wieku jej odbiorców.
W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.: komu przysługuje inicjatywa ustawodawcza, jak powinien wyglądać prawidłowo skonstruowany przepis, jaką drogę pokonuje projekt ustawy nim stanie się powszechnie obowiązującym prawem?
Kliknij obrazek i obejrzyj materiał!

Nasi uczniowie: „o nas i o sobie”, cz. 2.

Chyba nie ma lepszej rekomendacji szkoły, niż ta, którą wystawili jej sami uczniowie. Posłuchaj co mają do powiedzenia Twoi starsi koledzy. Dowiedz się jak nas oceniają, nie tylko pod względem nauki, ale także panującej atmosfery.
Zapraszamy na film. 🙂
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Szkoła Branżowa I Stopnia

Szkoła Branżowa I Stopnia daje wiele możliwości. Po pierwsze, po trzech latach nauki ogólnej i praktycznej posiadasz kwalifikacje do zawodu, który sobie wybrałeś. Po drugie, jeśli chcesz zdobyć wykształcenie średnie, możesz przystąpić do Szkoły Branżowej II Stopnia i po dwóch latach nauki podejść do matury.

Mieć fach w ręku, być specjalistą w danym zawodzie, to jak mieć wędkę dzięki, której zawsze złowisz sobie rybę. Poznanie jak „od środka” wygląda zakład pracy, specyfika stanowiska, którym chcesz się trudnić, możliwość szybszego wkroczenia na rynek pracy- to główne atuty szkoły branżowej. Zapraszamy!

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Najmłodsi uczniowie

Najmłodsi uczniowie 😉
Dziś w naszej szkole pojawili się najmłodsi uczniowie, na zdjęciach i filmiku mają zaledwie 20 i 10 min. Teraz muszą się szybko uczyć jak chodzić, gdzie znaleźć mleczko, kto jest ich mamą a kto tatą. My wiemy i ogłaszamy, że mamą nowonarodzonych baranków jest Różyczka a ojcem Nicpoń. Różyczka jest doświadczoną matką, poród przebiegał wręcz książkowo i trwał zaledwie 30 min. Rodzicom gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! 😍
Kliknij obrazek i obejrzyj materiał!

Konkurs: ,,Rolnictwo, moja pasja”

Witajcie moi Drodzy!
Konkurs: ,,Rolnictwo, moja pasja” został rozstrzygnięty. Bardzo ucieszyła nas Wasza aktywność i zaangażowanie, które pokazaliście na zdjęciach i filmikach. Dziękujemy za to, że podzieliliście się z nami swoją miłością do rolnictwa. Pierwsze trzy miejsca będą nagrodzone, gratulacje dla zwycięzcy!

Sztuka najbliżej nas – mural

Spacer po mieście może okazać się niezwykłym doświadczeniem. Uczniowie klasy I Technikum Weterynarii oraz uczniowie klasy I Technikum Informatycznego w ramach zajęć z plastyki mieli sfotografować mural w swojej okolicy.

Kliknij obrazek i obejrzyj materiał!

Technik weterynarii

Zobacz jakimi zwierzętami będziesz zajmować się wybierając tę specjalizację. Pan doktor Zbigniew Zawada prezentuje naszą szkolną menażerię. Mamy tutaj przedstawicieli różnych gatunków zwierząt, dzięki czemu masz możliwość poznania ich nie tylko z książek! Praktyczne zdobywanie umiejętności, wyspecjalizowana kadra oraz profesjonalne pracownie weterynaryjne- to wszystko czeka na Ciebie w ZSPT CKU w Bojanowie. Zapraszamy!🥼🐸🦗🐍🦎😀

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!