4 października Światowy Dzień Zwierząt-tydzień zwierząt w ZSPT CKU w Bojanowie! – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

4 października Światowy Dzień Zwierząt-tydzień zwierząt w ZSPT CKU w Bojanowie!

Kontakt ze zwierzętami ubogaca nasze życie, wnosi w nie wiele radości. Zwierzęta, nie są rzeczami, nie można traktować ich jako produkt, one także mają swoje prawa, a jednym z nich jest prawo do godnego życia. My ludzie, jesteśmy ich opiekunami, na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za nie. Traktujmy zwierzęta z szacunkiem!
„Bierzmy przykład ze zwierząt i ptaków, które kiedy otrzymują pokarm, są zadowolone i szukają tylko tego, czego potrzebują z godziny na godzinę. Tak też i człowiek powinien być zadowolony z tego, co jest mu zaledwie umiarkowanie wystarczające do zaspokojenia potrzeb, nie prosząc o nic więcej”.
św. Franciszek z Asyżu
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!