DR SEBIX I TYMEK – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

DR SEBIX I TYMEK

Gdy uczeń jest gotów, pojawia się nauczyciel, gdy zaś uczeń jest prawdziwie gotów, nauczyciel znika”. Taki cytat w wolnym tłumaczeniu na język polski ponownie krąży w wersji anglojęzycznej po social media.
I choć są to zniekształcone słowa twórcy Taoizmu, chińskiego filozofa Laozi (Lao-tzu), to chyba dobrze oddają sens wspólnego zdobywania wiedzy przez ucznia i nauczyciela.
Tymek to uczeń, który z pewnością ma przed sobą ogrom nauki (wbrew pozorom każdy z nas), czemu jednak nie mogę zarazem zaprzeczyć to jego wielkiej pasji do świata przyrody. Tak też trafił swój na swego…
Od pierwszej klasy Tymek wykazuje ogrom zainteresowania zwierzętami, roślinami, zjawiskami geologicznymi, co oczywiście wiąże się z pewnym „terroryzmem” z jego strony 😉 , gdy stale zadaje pytania (wtedy trzeba spytać, czy już nauczył się oddychania komórkowego 😉 ) – sytuacja się odwraca 😉
Jako (surowy) nauczyciel wyznaję bez bicia, bez zgrzytu i bez cienia wątpliwości, że realizacja i zaliczanie materiału oraz zdobywanie ocen to istotne obszary życia szkolnego. Jednak posiadanie pasji to wielki skarb, którego poszukiwania mogą przynieść wiele przygód i nauki.
Dlatego życzę wszystkim posiadania PASJI i dążenia do niej.
S. Pilichowski
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!