Dzień Patrona – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Dzień Patrona

13.01.2023 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Tym samym uczciliśmy pamięć o Powstańcach Wielkopolskich, którzy oddali życie, wykazując się ogromną determinacją i poświęceniem, aby przyłączyć Wielkopolskę do Polski.
Wśród gości dzisiejszych obchodów znaleźli się Adam Sperzyński Starosta Rawicki, Wiesław Ceglarek z Zarządu Powiatu oraz Leszek Sikora, skarbnik Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków.
Po przemowach pani dyrektor Beaty Nowak i zaproszonych gości, panowie Wiesław Ceglarek i Leszek Sikora w imieniu TKB wręczyli szkole prezent – myjkę, która przysłuży się realizacji zadań podczas egzaminów praktycznych. Ponadto panowie wręczyli nagrody od TKB dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2021/2022, a także podziękowania dla uczniów aktywnie uczestniczących w organizacji obchodów 115-lecia kształcenia rolniczego w Bojanowie, które odbyło się w czerwcu 2022 r.
Z funkcji w wyniku wygaśnięcia dwuletniej kadencji ustąpili członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego i rozpoczęła się kadencja nowej Rady, a opiekunem samorządu na nową kadencję pozostał w kontynuacji dotychczasowy opiekun.
Na zakończenie uczniowie przygotowali część artystyczną dla uczczenia pamięci o powstańcach wielkopolskich.