LICZBA PI W DOBIE KORONAWIRUSA – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

LICZBA PI W DOBIE KORONAWIRUSA

Zaplanowane działania tygodnia matematycznego przez nauczycieli matematyki ZSPT CKU w Bojanowie musiały zostać zmienione ze względu na epidemię. Aby uczniowie mogli jednak świętować dzień 14 marca razem z liczbą PI dostali zadanie dodatkowe – wykonanie pracy związanej z LUDOLFINĄ. Technika i forma mogła być dowolna. Liczyła się pomysłowość, oryginalność, poprawność i nakład pracy. Odzew był niemal natychmiastowy zaraz po ogłoszeniu zadania.

Otrzymaliśmy ponad 40 prac, były plakaty, prezentacje, zbiory ciekawostek, zrobione liczby pi, np. z drewna oraz wiersz. Serdecznie dziękujemy za zdjęcia i prace, a poniżej prezentujemy większość z nich. Do zobaczenia na zajęciach w realu!


Panią Kubiak głowa bolała
Wzory znała, chęci miała
Tylko liczba 3,14 spokoju jej nie dawała..
Liczba Pi po nocach jej się śni
W głowie tej matematyczki tkwi
Że liczbę Pi nie rozwiąże żadna potęga i że to przecież liczba niewymierna
Żadna siła nie rozerwie liczby Pi
Bo sklejona jest ze sobą na resztę dni
A liczba Pi nadal w głowie Pani Kubiak tkwi.

23 Ciekawostki o liczbie π(1) pi2020