Nasze zwierzęta! – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Nasze zwierzęta!

W 1979 roku Jan Paweł II ogłosił św. Franciszka z Asyżu patronem ekologów. Jest to na pewno odpowiednia osoba do piastowania tego zaszczytnego stanowiska. Święty Franciszek był znany ze swej miłości do natury, którą przedkładał ponad ludzkie wygody i uciechy. Jego życie cechowała prostota i minimalizm. Przemawiał do zwierząt tak jak do ludzi, a one rozumiały i słuchały go. Tak niesamowitego daru można świętemu bratu tylko pozazdrościć.
Kontakt ze zwierzętami sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, możemy wszystko im powiedzieć, a one wysłuchają nas bez słowa skargi czy wyrzutu. Potrafią zrozumieć nasze emocje. Wyjść z psem na spacer, pogłaskać kota za uszkiem, nakarmić zwierzęta w oborze… Czujesz wtedy zadowolenie? Jestem pewna, że tak!
W naszej szkole mamy zwierzęta, które są pupilami uczniów oraz oczkiem w głowie doktora Zawady. Zapraszamy na film z ulubieńcami ZSPT CKU w Bojanowie!
Masz zwierzaka? Pochwal się nim w komentarzu, niech wszyscy go zobaczą!