Papierowy zawrót głowy – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Papierowy zawrót głowy

Na pewno nie grozi naszym dwóm dzielnym damom, które nawijają wstążki papieru jak Włoch makaron na widelec. Żaden papier im nie straszny, choćby treść miał makabryczną. Na paseczki poćwiartują, potem wygną tu i tam, klejem zakneblują i cicho sza…
Quilling to technika plastyczna polegająca na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru, są one zwijane w kształt spiralnej sprężyny i odpowiednio formowane przez zaginanie zewnętrznych warstw papieru.
Natomiast origami to sztuka składania papieru, wywodząca się z Chin, dzisiaj uważana za tradycyjną sztukę Japońską, ponieważ tam została ona rozwinięta. Z kolorowych kartek papieru tworzy się formy przypominające m. in. zwierzęta, rośliny czy bryły geometryczne. Origami zyskało na popularności dzięki modułowemu składaniu elementów, wykorzystywane jest dla wielu rozwiązań w dziedzinach takich jak medycyna, inżynieria, matematyka i informatyka.
Pasja łączy pokolenia: pani Beata Klupś i Natalia Toporowicz.
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!