Partnerzy szkoły-Hodowla Zarodowa Zwierząt ,,Żołędnica” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Partnerzy szkoły-Hodowla Zarodowa Zwierząt ,,Żołędnica”

Wycieczka zawodowa? Jesteśmy na tak!
W dniu 1.03.2022r. odbyliśmy kolejną wycieczkę zawodową. Tym razem byliśmy w HZZ ,,Żołędnica.”
Zdobyliśmy wiedzę praktyczną i teoretyczną.
Pani Sylwia Kasprowicz, zootechnik gospodarstwa w Golinie Wielkiej, przedstawiła nam wiele cennych informacji dotyczących stada krów mlecznych. Mieliśmy okazję obserwować dój bydła, przygotowanie i zadawanie paszy. Byliśmy obecni podczas korekcji racic wykonywanej przez specjalistów z branży. Uczniowie przeprowadzili również ocenę TMR pod kątem procentowego składu poszczególnych frakcji i zawartości suchej masy. Wrażenia niezapomniane.
Dziękujemy HZZ Żołędnica ,a szczególnie Pani Sylwii Kasprowicz, która szczegółowo przedstawiła nam zasady chowu i hodowli bydła mlecznego . Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z wydarzenia.