SPOTKANIE Z DIETETYKIEM – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W dniu 09.01.2020 roku w naszej szkole gościliśmy specjalistę w dziedzinie żywienia, pana Tomasza Zaleskiego z Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. W zajęciach tych udział wzięli uczniowie klas I, II i III Technikum oraz Szkoły Branżowej.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla młodzieży. Tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem. Ważną sprawą jest też łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

Pan Tomasz jest także trenerem sportów wodnych, sam jest osobą bardzo aktywną, uprawiająca sport.
Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Prowadzący omówił główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie a także pozostałe posiłki w ciągu dnia. Ten pierwszy posiłek dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Pan Tomasz przekazał w bardzo interesujący i przystępny sposób informacje, w jaki sposób zamieniać „złe” produkty na lepsze, małokaloryczne i zdrowe zamienniki. Uczniowie dowiedzieli się też, jak układać pełnowartościowy jadłospis, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu i wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia.