I EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO pt.”MEIN SCHÖNSTER ADVENTSKALENDER” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

I EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO pt.”MEIN SCHÖNSTER ADVENTSKALENDER”

W drugiej połowie listopada br. został ogłoszony Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego pt. „Mein schönster Adventskalender” („Mój najpiękniejszy kalendarz adwentowy”), którego celem było poznanie adwentowych i bożonarodzeniowych tradycji w krajach niemieckojęzycznych, wzbudzenie zainteresowania i szacunku dla odmiennych kultur i tradycji innych krajów oraz kształtowanie prawidłowych postaw współzawodnictwa.
Adresatami konkursu byli uczniowie klas technikum, których zadanie polegało na wykonaniu kalendarza adwentowego, zawierającego 24 (niemieckojęzyczne) elementy symbolizujące długość trwania Adwentu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy, zainspirowani podejmowaniem nowych wyzwań pobudzających ich kreatywność poprzez korzystanie z różnych źródeł oraz stosowanie rozmaitych technik plastycznych, stworzyli oryginalne prace, które przybrały ciekawe formy – począwszy od tradycyjnych kalendarzy ściennych, poprzez szopki bożonarodzeniowe, domki, stajenki, słodkie ozdoby pokojowe i prezenty, a skończywszy na drewnianych, filcowych i papierowych choinkach, postaciach bałwanków oraz makiecie John Deere’a. Aspekt językowy nie ograniczał się tylko do opisu tradycji adwentowych i bożonarodzeniowych, ale także miał postać zagadek geograficznych i socjokulturowych krajów niemieckojęzycznych.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania językowego i stworzenia prac, które urzekły pomysłowością, fantazją i precyzyjnym wykonaniem.
Zachęcamy do podziwiania prac konkursowych wystawionych w bibliotece szkolnej!
Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek 22 grudnia br. podczas świątecznego spotkania.
J.L.