KOLEJNA AUDYCJA Z UDZIAŁEM NASZYCH PANÓW PROFESORÓW – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

KOLEJNA AUDYCJA Z UDZIAŁEM NASZYCH PANÓW PROFESORÓW

Dzień Ziemi obchodzimy w okolicznościach, które nie dość, że zachwiały naszym poczuciem stabilizacji, to być może skłonią ludzi do uznania znów faktu, iż jesteśmy tylko częścią natury, wobec czego podlegamy jej prawom. Prawom selekcji naturalnej.

Często powtarzana teza, że „człowiek jest najlepiej przystosowanym zwierzęciem na Ziemi” może powodować w nas błędne przeświadczenie, że jesteśmy panami tego świata – urządzając go pod względem technologicznym, przemysłowym, kulturalnym – pozwala nam na to intelekt. Kim jesteśmy wobec wirusa, który bez pardonu wdarł się w ten nasz poukładany świat wielkich ludzkich osiągnięć, czyniąc w nim chaos, burząc porządek?

22 kwietnia ŚRODA w 📻 Radio Zachód po 20:00

Dwóch gniewnych biologów – dr Zbigniew Zawada z Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych CKU oraz dr Sebastian Pilichowski z Żywa Edukacja – Sebastian Pilichowski odpowiedzą w audycji na pytania – czy takie zjawiska jak epidemie to tylko selekcja naturalna? Czy selekcja naturalna dotyczą tylko zwierząt, bo nas ludzi chroni postęp? I najważniejsze – jaki wpływ na świat przyrody mają pandemie?

Stałe cykle audycji – #cowkociepiszczy i behawiorystka Małgorzata Biegańska-Hendryk po 21:20
Piotr Dziełakowski i jego #opowieścidzikiejteści jak zwykle kwadrans przed 22:00.

#dzieńziemi #miedzynamizwierzetami #pandemiaaprzyroda
#teoriaDarwina #ZbigniewZawada #SebastianPilichowski

 

https://www.facebook.com/radiozachod/