PRAKTYKI ZAGRANICZNE…kolejne dni w Hiszpanii – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

PRAKTYKI ZAGRANICZNE…kolejne dni w Hiszpanii

Kolejne dni pobytu w Hiszpanii nasi uczniowie poświęcili na zapoznanie się z miejscami odbywania praktyk. Na ten moment dokonuje się jeszcze wiele przesunięć, by jak najlepiej dopasować całość do umiejętności i możliwości uczniów.

Natomiast w niedzielę hiszpańska firma partnerska Mundus zafundowała całej grupie wyjazd do parku linowego u podnóża Pirenejów połączony z poczęstunkiem. Młodzież mając 4 trasy do wyboru, mogła zmierzyć się z własnymi umiejętnościami, ograniczeniami fizycznymi oraz psychicznymi. Niektórzy nie mieli z tym najmniejszego problemu, inni musieli pokonać lęki i obawy. Mimo łez i strachu po ukończonej trasie rozpierała ich radość.

Warto wspomnieć, że podczas zorganizowanej powitalnej gry miejskiej uczniowie wraz z opiekunem mieli możliwość zobaczenia następujących ważnych obiektów zabytkowych Saragossy: Basillica de Nuestra Senora tel Pilar – barokowa bazylikę z deskami Fransesco Goi gotującą nad miastem, główny plac Plaza de Polar, pomnik Francesco Goi, Catedral de Salvador, Mercado Central – targowisko przekształcone z dawnego dworca kolejowego, Plaża de Toros de La Misericordia ( arena walk byków), Fuente de la Hispanidad – dekoracyjna fontanna wodna, widziana z góry przedstawia zarys Ameryki Południowej, powstałej w 500-tną rocznicę je odkrycia przez Krzysztofa Columba (1991r). Wkrótce kolejna relacja 😊