Adaptacja parku w Osieku – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Adaptacja parku w Osieku

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie wiaty turystycznej w Osieku w naszym powiecie 🙂 Co mamy z tym wspólnego, spytacie? 😉
Nasi biolodzy, dr Sebastian Pilichowski i dr Zbigniew Zawada zaproponowali współpracę przy adaptacji parku w Osieku jako miejsca przyrodniczo cennego rozumianego przez pryzmat bioróżnorodności oraz edukacji. Taki był początek 😉
A wczorajszy finał to tablice edukacyjne poświęcone m.in. przyrodzie. Zdjęcia i teksty tych akurat przygotował Sebastian Pilichowski, ale musimy pochwalić również ucznia klasy III TW, Tymoteusza Niwczyka, który z panem Sebastianem opracował tablicę o ksylobiontach!
Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Rawicki przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego 🙂