Wycieczka zawodowa – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Wycieczka zawodowa

Wycieczka zawodowa do Dłoni- lustracja plantacji na poletkach doświadczalnych z firmą Osadkowski Sp. z o.o.
26 marca uczniowie technikum rolniczego wraz z nauczycielkami przedmiotów zawodowych panią Beata Klupś oraz panią Ewą Bergmann uczestniczyli w zajęciach terenowych.
Spotkanie z doradcami firmy Osadkowski Sp. z o.o., prowadzone było przez panią Małgorzatę Heredę oraz pana Mateusza Gniatkowskiego. Profesjonalne szkolenie dotyczyło rozwoju, uprawy pszenicy ozimej oraz rzepaku. Nasi przyszli rolnicy dowiedzieli się jakie są najczęstsze choroby i szkodniki, które im zagrażają, poznali zabiegi uprawowe, agrotechnikę i ochronne tych roślin. Była to wspaniała okazja do poszerzenia wiedzy rolniczej w praktyce.
B.K., E.B.