Film – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Tydzień zwierząt dobiega końca

Tydzień zwierząt dobiega końca, mamy nadzieję, że przedstawiony dotychczas materiał, przypadł Wam do gustu. W tym ostatnim dniu przygotowaliśmy dla Was film z naszymi egzotycznymi pupilami!
A czy Ty masz egzotycznego zwierzaka? Pochwal się nim w komentarzu na naszym FB!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Tydzień zwierząt w ZSPT CKU w Bojanowie

Wilk z Gubbio
Święty Franciszek był znany z tego, że potrafił przemawiać do zwierząt tak, aby one go słuchały. Powstało wiele historii związanych z niezwykłym darem świętego brata Franciszka, ale jedną z najciekawszych jest ta o wilku z Gubbio.
Na obrzeżach tego miasta grasował kiedyś, ponadprzeciętnie duży i niesamowicie groźny, wilk, który terroryzował mieszkańców. Zabijał nie tylko zwierzęta hodowlane, ale także ludzi. Mimo wielu starań, które miały na celu poskromienie agresywnego zwierzęcia, wilk ciągle wychodził z nich bez szwanku.
Do czasu, aż w tych stronach pojawił się święty Franciszek, który przemówił do zwierzęcia tymi słowami: „Pójdź tu, bracie wilku i w imię Chrystusa polecam ci, byś ani mnie, ani nikomu innemu nie czynił szkody”. Po tych słowach wilk pokłonił się przed krzyżem, który brat Franciszek trzymał w dłoni, a cała złość, szał i morderczy instynkt zwierzęcia ulotniły się. Złożył on przysięgę przed świętym, że od tej pory nie wyrządzi już nikomu krzywdy, ludność Gubbio dostarczała mu pożywienia niezbędnego do przeżycia.
Utwór: Lady Pank ,,Wilki idą”, muzyka: Jan Borysewicz, słowa: Danuta Wawiłow.
 Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Szkoła to ludzie, mury, historia, emocje, nauka, wspomnienia.

Jak Wam się podoba nasz nowy materiał promocycyjny? Pani Wiosna wręcz w matrixowym towarzystwie 😉 Czy szkoła, wiedza zdobyta podczas edukacji umożliwią wyjście z Matrixa, czy może lepiej – Wymiaru Niewiedzy? Z pewnością temu właśnie edukacja służy!
Zdobywanie wiedzy i kompetencji, relacje międzyludzkie, wspólnie spędzony czas – te kluczowe elementy stanowią inwestycję w przyszłość!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Gratulujemy Pani Dyrektor!

Zapraszamy na rozmowę z p. Beatą Nowak, która jeszcze do końca sierpnia pełni obowiązki dyrektora szkoły, natomiast od września 2021 obejmie stanowisko dyrektora z uwagi na rozstrzygnięty konkurs 🙂 Gratulujemy! 🙂

Źródło: Radio Elka Leszno

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

 

Technik weterynarii

Egzotyczni wychowankowie naszej szkoły: nietoperz Pietrek i afrykańskie golce piaskowe. Poznaj ich już dziś…😃
Technikum weterynaryjne zaprasza!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Technik informatyk

Promka od samego cyberpunka… Totalny ogień!🔥🔥🔥Technik informatyk, perspektywa dla kreatywnych mózgowców.😎

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Technik informatyk

Montaż komputera, cz. 1
Złóż sobie sam komputer… Wydaje się to dosyć skomplikowane. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kupujemy gotowy produkt, który zazwyczaj nie do końca nam odpowiada. Coś byśmy w nim zmienili, ulepszyli, zrobili inaczej. Nie musimy zawsze iść na kompromis, dlaczego mielibyśmy pracować na sprzęcie, który nie spełnia naszych oczekiwań? Zbudować komputer z podzespołów jakie sami wybierzemy oraz zaprogramować go ,,po swojemu” to umiejętność jaką nabędziesz w Technikum informatycznym w ZSPT CKU w Bojanowie. Zobacz jak niewiele starsi od ciebie koledzy, potrafią już to zrobić.
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Szkoła to ludzie, mury, historia, emocje, nauka, wspomnienia.

Jak Wam się podoba nasz nowy materiał promocyjny? Pani Wiosna wręcz w matrixowym towarzystwie 😉 Czy szkoła, wiedza zdobyta podczas edukacji umożliwią wyjście z Matrixa, czy może lepiej – Wymiaru Niewiedzy? Z pewnością temu właśnie edukacja służy!
Zdobywanie wiedzy i kompetencji, relacje międzyludzkie, wspólnie spędzony czas – te kluczowe elementy stanowią inwestycję w przyszłość! Technik informatyk? Technik rolnik? Technik weterynarii? A może interesuje Cię nauka w profilu medycznym w liceum ogólnokształcącym? Szukasz szkoły branżowej lub szkoły dla dorosłych? Zapraszamy! 😉
Szkoła to Wy i My, nasza wzajemna przyszłość, wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania, uczenie się siebie nawzajem!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Już teraz pomyśl o przyszłości!

Myśląc o szkole średniej warto mieć też nieco dalszy plan, np. gdzie i co studiować, aby zrealizować jeszcze dalszy plan, czyli robić coś ciekawego i satysfakcjonującego w życiu 😉
Wśród możliwości Znajdziesz studiowanie rolnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 🙂
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Nasi uczniowie: „o nas i o sobie”, część 2

Chyba nie ma lepszej rekomendacji szkoły, niż ta, którą wystawili jej sami uczniowie. Posłuchaj co mają do powiedzenia Twoi starsi koledzy. Dowiedz się jak nas oceniają, nie tylko pod względem nauki, ale także panującej atmosfery.
Zapraszamy na film. 🙂
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

  Branżowa Szkoła I stopnia

  Szkoła Branżowa I Stopnia daje wiele możliwości. Po pierwsze, po trzech latach nauki ogólnej i praktycznej posiadasz kwalifikacje do zawodu, który sobie wybrałeś. Po drugie, jeśli chcesz zdobyć wykształcenie średnie, możesz przystąpić do Szkoły Branżowej II Stopnia i po dwóch latach nauki podejść do matury.
  Mieć fach w ręku, być specjalistą w danym zawodzie, to jak mieć wędkę dzięki, której zawsze złowisz sobie rybę. Poznanie jak „od środka” wygląda zakład pracy, specyfika stanowiska, którym chcesz się trudnić, możliwość szybszego wkroczenia na rynek pracy- to główne atuty szkoły branżowej. Zapraszamy!
  Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

  Technik informatyk w ZSPT CKU w Bojanowie

  Jeśli zastanawiasz się jak będą wyglądać lekcje i zadania na kierunku technik informatyk w naszej szkole, koniecznie zobacz film, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Dariusz Adamczak- nauczyciel przedmiotów informatycznych, przedstawia, na czym będzie skupiać się proces nauczania i jakie kwalifikacje zdobędziesz po ukończeniu szkoły. Zapraszamy! 😃💻💿🖱🕹😃

  Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

  Szkoła, szkoła i po szkole…

  Szkoła, szkoła i po szkole… 😃
  Rozpoczęły się wakacje, cieszcie się wolnym czasem. Czy jest pogoda czy jej nie ma- wychodźcie z domu! Spotykajcie się z przyjaciółmi, bądźcie offline 😛
  My nauczyciele, życzymy Wam udanego wypoczynku, przygód, ale także rozsądku, byście cali i zdrowi wrócili do nas we wrześniu 😃
  ,,Carpe diem! Chwytajcie dzień,[…]. Uczyńcie swe życie wyjątkowym.”
  Cytat z filmu: ,,Stowarzyszeniu Umarłych Poetów”.
  Fotorelacja z dzisiejszej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021.
  Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał, a wkrótce więcej informacji!

  Wakacje czas zacząć

  Wakacje czas zacząć, ale pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o ,,prażenie się” na słońcu…
  Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków.
  W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.
  Obejrzyj materiał i dowiedz się więcej!

  Technik weterynarii

  Zobacz jakimi zwierzętami będziesz zajmować się wybierając tę specjalizację. Pan doktor Zbigniew Zawada prezentuje naszą szkolną menażerię. Mamy tutaj przedstawicieli różnych gatunków zwierząt, dzięki czemu masz możliwość poznania ich nie tylko z książek! Praktyczne zdobywanie umiejętności, wyspecjalizowana kadra oraz profesjonalne pracownie weterynaryjne- to wszystko czeka na Ciebie w ZSPT CKU w Bojanowie. Zapraszamy!

  Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

  Technik weterynarii

  Przypominamy…Technik weterynarii

  ,,Pannom w głowie krokodyle,
  Bo dziś każda zgrozy szuka. (…)
  Dawniej młoda panieneczka
  Mile rzekła kochankowi:
  <<Daj mi, luby, kanareczka>> –
  A dziś każda swemu powie:
  <<Jeśli nie chcesz mojej zguby,
  Krokodyla daj mi luby!>>”
  ,,Zemsta”, A. Fredro
  Dziś dla wszystkich reklama kierunku technik weterynarii!
  Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!