Film – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Zajęcia praktyczne z rozrodu i inseminacji zwierząt

Tym razem na zajęciach praktycznych z rozrodu i inseminacji zwierząt uczniowie technikum weterynaryjnego zgłębiali wiedzę z podstaw chirurgii i zabiegów przeprowadzanych w obrębie narządów rodnych u zwierząt.
Pod okiem nauczyciela samodzielnie wykonali m. in kastracje kocura i ovariohisterectomie u królicy (materiał prosektoryjny).
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Piosenka dla Was

Dla Wszystkich tych, którzy nie lubią świąt Bożego Narodzenia w listopadzie. Ksiądz Paweł Czwojdrak i jego muzyczna ekipa zapraszają!

Kliknij zdjęcie i zobacz więcej!

Wywiad dla Radia Elka

Wizyta Ambasadora Republiki Panamy zakończyła się wywiadem, którego udzielili Pan Ambasador Javier Alcides Bonagas de Gracia, Pani dyrektor ZSPT CKU w Bojanowie Beata Nowak oraz Pan wicestarosta Jakub Moryson. Dzięki uprzejmości redaktorów Radia Elka, przedstawiamy Państwu nagranie, które można było usłyszeć na antenie Radia Elka w dniu 17 listopada 2021 roku.

Kliknij obrazek i wysłuchaj cały wywiad!

Rozpoczynamy prace polowe

Praktyka zawodowa jest priorytetem w ZSPT CKU w Bojanowie. Nasi przyszli rolnicy z chęcią i zaangażowaniem podjęli nowe wyzwanie, czyli uprawę gruntów. W dniu dzisiejszym słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych ćwiczą umiejętności orki i kultywatorowania pod kierunkiem Pana Jana Astapczyka, nauczyciela przedmiotu: praca maszynami rolniczymi.
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rawiczu za przekazanie ziemi, która posłuży młodzieży w zdobyciu doświadczenia.
Kliknij zdjęcie i zobacz filmik!

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, o godz.11:11 w ramach akcji MEN „ Szkoła do hymnu „ uczniowie ZSPT CKU w Bojanowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego”. Zapraszamy na filmik!

Kliknij zdjęcie i obejrzyj!

Podsumowanie październik 2021

Nawet nie wiadomo, kiedy minął październik, a tu już mknie listopad (taki prawdziwy, szary i deszczowy 🙁 ).
Zróbmy zatem szybki przelot przez ubiegły miesiąc 😉 Niechaj listopad nie będzie mniej aktywny! 😃
Kliknij zdjęcie i obejrzyj

Tydzień zwierząt dobiega końca

Tydzień zwierząt dobiega końca, mamy nadzieję, że przedstawiony dotychczas materiał, przypadł Wam do gustu. W tym ostatnim dniu przygotowaliśmy dla Was film z naszymi egzotycznymi pupilami!
A czy Ty masz egzotycznego zwierzaka? Pochwal się nim w komentarzu na naszym FB!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Tydzień zwierząt w ZSPT CKU w Bojanowie

Wilk z Gubbio
Święty Franciszek był znany z tego, że potrafił przemawiać do zwierząt tak, aby one go słuchały. Powstało wiele historii związanych z niezwykłym darem świętego brata Franciszka, ale jedną z najciekawszych jest ta o wilku z Gubbio.
Na obrzeżach tego miasta grasował kiedyś, ponadprzeciętnie duży i niesamowicie groźny, wilk, który terroryzował mieszkańców. Zabijał nie tylko zwierzęta hodowlane, ale także ludzi. Mimo wielu starań, które miały na celu poskromienie agresywnego zwierzęcia, wilk ciągle wychodził z nich bez szwanku.
Do czasu, aż w tych stronach pojawił się święty Franciszek, który przemówił do zwierzęcia tymi słowami: „Pójdź tu, bracie wilku i w imię Chrystusa polecam ci, byś ani mnie, ani nikomu innemu nie czynił szkody”. Po tych słowach wilk pokłonił się przed krzyżem, który brat Franciszek trzymał w dłoni, a cała złość, szał i morderczy instynkt zwierzęcia ulotniły się. Złożył on przysięgę przed świętym, że od tej pory nie wyrządzi już nikomu krzywdy, ludność Gubbio dostarczała mu pożywienia niezbędnego do przeżycia.
Utwór: Lady Pank ,,Wilki idą”, muzyka: Jan Borysewicz, słowa: Danuta Wawiłow.
 Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Szkoła to ludzie, mury, historia, emocje, nauka, wspomnienia.

Jak Wam się podoba nasz nowy materiał promocycyjny? Pani Wiosna wręcz w matrixowym towarzystwie 😉 Czy szkoła, wiedza zdobyta podczas edukacji umożliwią wyjście z Matrixa, czy może lepiej – Wymiaru Niewiedzy? Z pewnością temu właśnie edukacja służy!
Zdobywanie wiedzy i kompetencji, relacje międzyludzkie, wspólnie spędzony czas – te kluczowe elementy stanowią inwestycję w przyszłość!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Gratulujemy Pani Dyrektor!

Zapraszamy na rozmowę z p. Beatą Nowak, która jeszcze do końca sierpnia pełni obowiązki dyrektora szkoły, natomiast od września 2021 obejmie stanowisko dyrektora z uwagi na rozstrzygnięty konkurs 🙂 Gratulujemy! 🙂

Źródło: Radio Elka Leszno

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

 

Technik weterynarii

Egzotyczni wychowankowie naszej szkoły: nietoperz Pietrek i afrykańskie golce piaskowe. Poznaj ich już dziś…😃
Technikum weterynaryjne zaprasza!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Technik informatyk

Promka od samego cyberpunka… Totalny ogień!🔥🔥🔥Technik informatyk, perspektywa dla kreatywnych mózgowców.😎

Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Technik informatyk

Montaż komputera, cz. 1
Złóż sobie sam komputer… Wydaje się to dosyć skomplikowane. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kupujemy gotowy produkt, który zazwyczaj nie do końca nam odpowiada. Coś byśmy w nim zmienili, ulepszyli, zrobili inaczej. Nie musimy zawsze iść na kompromis, dlaczego mielibyśmy pracować na sprzęcie, który nie spełnia naszych oczekiwań? Zbudować komputer z podzespołów jakie sami wybierzemy oraz zaprogramować go ,,po swojemu” to umiejętność jaką nabędziesz w Technikum informatycznym w ZSPT CKU w Bojanowie. Zobacz jak niewiele starsi od ciebie koledzy, potrafią już to zrobić.
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Szkoła to ludzie, mury, historia, emocje, nauka, wspomnienia.

Jak Wam się podoba nasz nowy materiał promocyjny? Pani Wiosna wręcz w matrixowym towarzystwie 😉 Czy szkoła, wiedza zdobyta podczas edukacji umożliwią wyjście z Matrixa, czy może lepiej – Wymiaru Niewiedzy? Z pewnością temu właśnie edukacja służy!
Zdobywanie wiedzy i kompetencji, relacje międzyludzkie, wspólnie spędzony czas – te kluczowe elementy stanowią inwestycję w przyszłość! Technik informatyk? Technik rolnik? Technik weterynarii? A może interesuje Cię nauka w profilu medycznym w liceum ogólnokształcącym? Szukasz szkoły branżowej lub szkoły dla dorosłych? Zapraszamy! 😉
Szkoła to Wy i My, nasza wzajemna przyszłość, wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania, uczenie się siebie nawzajem!
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Już teraz pomyśl o przyszłości!

Myśląc o szkole średniej warto mieć też nieco dalszy plan, np. gdzie i co studiować, aby zrealizować jeszcze dalszy plan, czyli robić coś ciekawego i satysfakcjonującego w życiu 😉
Wśród możliwości Znajdziesz studiowanie rolnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 🙂
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!

Nasi uczniowie: „o nas i o sobie”, część 2

Chyba nie ma lepszej rekomendacji szkoły, niż ta, którą wystawili jej sami uczniowie. Posłuchaj co mają do powiedzenia Twoi starsi koledzy. Dowiedz się jak nas oceniają, nie tylko pod względem nauki, ale także panującej atmosfery.
Zapraszamy na film. 🙂
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!