Ciekawostki z sieci – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Ciekawostki z sieci

Nasza Szkoła bierze udział w programie realizowanym na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii na podstawie programu AI for Youth firmy Intel.
Intel AI pilot program for youth to kompleksowy program szkoleniowy ze Sztucznej Inteligencji, kierowany do uczniów szkół średnich lub zawodowych w wieku 13-20 lat. Intel wdraża go we współpracy z rządami na całym świecie w celu jak najlepszego przygotowania młodzieży na nadejście rewolucji związanej ze Sztuczną Inteligencją.
W programie biorą udział uczniowie klas 1, 2 oraz 3 technikum informatycznego.
Do końca Kwietnia potrwają warsztaty przygotowawcze, następnie 3 osobowe drużyny stworzą projekt oparty na sztucznej inteligencji. Sprawy projektów oraz jak nam poszło w rywalizacji z innymi opiszemy po zakończeniu projektu.
(Przemysław Gano)