Co wiem o prawidłowym odżywianiu się? – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Co wiem o prawidłowym odżywianiu się?

13 marca 2024r. w naszej szkole odbyła się prelekcja poprowadzona przez Panią Andżelikę Szydłowską – pielęgniarkę szkolną. Była ona skierowana do uczniów klas pierwszych i dotyczyła zagadnień związanych ze zdrowym odżywianiem oraz chorób dietozależnych będących konsekwencją złego odżywiania się. Dzięki bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej uczniowie w sposób obrazowy mogli utrwalać wiedzę dotyczącą: roli głównych składników odżywczych, 10 zasad prawidłowego żywienia, wpływu używek na zdrowie młodego człowieka, właściwego stosowania soli w codziennym jadłospisie oraz pozytywnym wpływie aktywności fizycznej.
Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęciło uczniów do dbania o własne zdrowie.
B.J.