Dobre wieści!! – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Dobre wieści!!

Urodzona na początku marca w naszej hodowli pigmejka karłowata (Cebuellea pygmaea ) jest już praktycznie samodzielna! Większość czasu spędza spacerując po gałęziach, dokazuje, psoci, bawi się z rodzicami, poznaje opiekunów. Pobiera samodzielnie pokarm- łapie owady, je owoce. Tylko w chwilach niepewności (np. aparat fotograficzny) ucieka do ojca na plecy.

Zresztą ojciec jest teraz głównym opiekunem i nauczycielem. Matka prawdopodobnie jest w ciąży i skupia się na zdobywaniu pokarmu i odpoczynku- pigmejki tak mają! 🙂

Do końca nie jesteśmy pewni płci naszego malucha – na 70% to samczyk, za 2 miesiące uzyska dojrzałość fizyczną. Pigmejki bardzo szybko dorastają, gdyż w ich środowisku naturalnym wiele innych zwierząt na nie poluje. Ale najważniejszy dla nas jest fakt, że właściciel pigmejek (ZOO w Łącznej) wyraził zgodę na pozostanie malucha w naszej szkole.  To pozwoli młodemu osobnikowi towarzyszyć rodzicom w opiece nad kolejnym pokoleniem i nabrać umiejętności rodzicielskich, które z czasem będą mu bardzo potrzebne. Bardzo dziękujemy Marcinowi Nowaczykowi- ZOO Łączna! No cóż, a my musimy poważnie pomyśleć o rozbudowie woliery!

Kliknij zdjęcie i obejrzyj galerię!