Drzwi otwarte – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Drzwi otwarte

Drodzy Państwo,
kolejny rok naszych założeń organizacyjnych związanych z przygotowaniem Drzwi Otwartych jest za nami. W dniach 27 i 28 kwietnia br. gościliśmy młodzież klas gimnazjalnych z naszego regionu. Przedstawiliśmy ofertę edukacyjną jaką zamierzamy uruchomić od nowego roku szkolnego 2018/2019, będą to kontynuacje oraz nowości. Przyszli kandydaci mogli ,, na żywo dotknąć” detali związanych z proponowaną specjalizacją, sprawdzić swoje umiejętności przy dojeniu krowy po czym napić się mleka, popracować przy opracowaniu graficznym i wydruku swojego zdjęcia przy tzw. fotobudce, ,, poskładać” organy wewnętrzne zwierząt, poeksperymentować w mini pracowni chemicznej oraz wiele innych.
W tych dniach zaszczycił nas również swoją obecnością Pan dr Zbigniew Zawada – dr nauk przyrodniczych, anatom i pasjonat wszelakich nowości ze świata roślin i zwierząt, który od nowego roku szkolnego poprowadzi w klasie technikum weterynarii szereg zajęć praktycznych z anatomii i fizjologii zwierząt, diagnostyki weterynaryjnej oraz chowu zwierząt. Podczas spotkania z gimnazjalistami wyjaśniał on przyszłym adeptom sztuki weterynaryjnej rozmaite tajniki wiedzy praktycznej tego kierunku, które urozmaicił licznymi eksponatami kostnymi słonia, żyrafy, ryb, czaszką konia żyjącego w średniowieczu, skamieniałościami, pokazał eksponaty żółwi, węży i wiele, wiele innych.
Szkoła to nie tylko nauka – to również możliwość zaprezentowania swoich talentów . Bez wątpienia tak było w przypadku p. Edwarda Szypunov – ucznia (słuchacza) szkoły dla dorosłych. Na zorganizowanym w sali reprezentacyjnej szkoły wernisażu zaprezentował on cykl swoich prac malarskich poświęconych naturze oraz ikonom.
Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że ,,kroku dotrzymywali” nam w prezentacjach zawodowych pracodawcy, m. innymi Villa Aurora pp. Gruszczyńscy, Agromix Rojęczyn, Mechanika Pojazdowa A. Szulczewski , HZZ ,,Żołędnica”, TouchPrint – usługi poligraficzne i inni.

Miło nam, że mury naszej placówki odwiedziły także bojanowskie przedszkolaki, które z ogromnym zaciekawieniem i entuzjazmem oglądały oraz brały udział w zorganizowanych dla nich pokazach. Jesteśmy przekonani, że z perspektywy czasu i oni zasilą szeregi uczniów ZSPT CKU.
Zapraszamy do galerii zdjęć, a przekonacie się, że każdy w tych dniach mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.