Dziś było uroczyście! – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Dziś było uroczyście!

Dla nas Dzień Patrona to ważne wydarzenie, ponieważ nasza szkoła nosi imię Powstańców Wielkopolskich. Z tej okazji zorganizowaliśmy akademię, którą zaszczycili swoją obecnością: członek Zarządu Powiatu Rawickiego, pan Wiesław Ceglarek, Burmistrz Bojanowa, pan Maciej Dubiel, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bojanowie, pani Małgorzata Świątek, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gościejewicach, pani Anna Ratajczak, sekretarz Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków, pan Maciej Kąpielski i przewodnicząca Rady Rodziców, pani Paulina Wolsztyniak.
W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody uczniom:
– za udział w konkursie „Rolnictwo na wesoło” (przez panią Beatę Klupś),
– za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w ub. roku szkolnym (przez TKB),
– za zaangażowanie w życie szkoły, postawę koleżeństwa i aktywność w TKB, naszemu uczniowi, Adamowi Turbańskiemu.
Wielką niespodzianką był prezent zakupiony przez Towarzystwo Koleżeńskie Bojanowiaków, mianowicie komputer z drukarką, przekazany na ręce pani dyrektor, który będzie służył nauczycielom w pokoju nauczycielskim.
Po zakończeniu części oficjalnej mieliśmy możliwość poznania genezy i przebiegu Powstania Wielkopolskiego w interpretacji artystycznej uczniów, przygotowanej pod opieką pań Ewy Stachowiak i Joanny Lisiak.