Edukacja biblioteczna Biblioteki Austriackiej w Opolu – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Edukacja biblioteczna Biblioteki Austriackiej w Opolu

Na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych z języka niemieckiego oraz geografii uczniowie odbyli kolejną wirtualną podróż po krajach niemieckojęzycznych – tym razem po Austrii.
Dzięki ciekawym prelekcjom w ramach edukacji bibliotecznej Biblioteki Austriackiej w Opolu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę geograficzną i socjokulturową. Poznali wybitnych austriackich naukowców, artystów, literatów, sportowców itp. Dowiedzieli się, że w kuchni austriackiej, będącej połączeniem tradycji kulinarnych narodowości wchodzących dawniej w skład monarchii, zauważalne są różne wpływy, np. alpejskie, słoweńskie, włoskie, czeskie, czy węgierskie.
Niezmiernie interesująca była również realioznawcza lekcja biblioteczna online poświęcona językowi niemieckiemu w Austrii, która pokazała młodzieży duże zróżnicowanie dialektalne. Uczniowie poznali wiele przydatnych austriacyzmów, czyli wyrażeń używanych tylko w Austrii.
Bibliotece Austriackiej w Opolu dziękujemy za fascynujące zajęcia. Było ciekawie i … smacznie.
Już niedługo kolejny przystanek w naszej wirtualnej podróży – a mianowicie … Szwajcaria.
J.L.