„Lekcja o legislacji” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

„Lekcja o legislacji”

W dniu 17 maja 2021 roku w naszej szkole w ramach kółka historycznego z elementami wiedzy o społeczeństwie odbyła się, „Lekcja o legislacji”. W zajęciach pod kierunkiem Pani Ewy Bergmann wzięli udział uczniowie II klasy Technikum Rolniczego.
„Lekcje o legislacji” to program edukacyjny Ministerstwa Sprawiedliwości, który ma na celu szerzenie oraz budowanie świadomości prawnej w społeczeństwie poprzez edukację dostosowaną do wieku jej odbiorców.
W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.: komu przysługuje inicjatywa ustawodawcza, jak powinien wyglądać prawidłowo skonstruowany przepis, jaką drogę pokonuje projekt ustawy nim stanie się powszechnie obowiązującym prawem?
Kliknij obrazek i obejrzyj materiał!