,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”

,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”
św. Jan Paweł II
3 maja br. uczniowie ZSPT CKU w Bojanowie uczestniczyli w powiatowych obchodach Święta Konstytucji 3 maja.
Maj to niewątpliwie najpiękniejszy miesiąc w roku. To czas, gdy przyroda zachwyca nas swoimi barwami i zapachami. To także szczególny miesiąc w historii Polski, który jest bardzo ważny dla Nas-Polaków. 1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwany też popularne Świętem Pracy lub 1 maja. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, podczas którego czcimy polskie barwy narodowe. Święto 3 maja upamiętnia przyjęcie bardzo ważnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791r.
Magdalena Gano