Pasja to ważny element naszego życia – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Pasja to ważny element naszego życia

Bardzo często ludzie swoje pasje odnajdują w sporcie.
Nie inaczej jest w przypadku Macieja Juskowiaka, ucznia klasy III branżowej, który od ponad dwóch lat swój wolny czas wykorzystuje przygotowując się do różnego typu zawodów duathlon-owych.
Jest to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Wystarczy sobie wyobrazić, że musimy przebiec 7,5 kilometra i przejechać około 20 na rowerze aby docenić wysiłek włożony w ten sport 
Pierwszy występ Maciej zanotował podczas „Bojanowskiego duathlonu”, w którym zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Podczas ostatnich dużych zawodów w Radwanicach (Głogów), Maciej zajął 5 miejsce w kategorii młodzieżowej oraz 48 w kategorii open. Warto zaznaczyć, że na starcie tej imprezy stawiło się ponad 300 zawodników !
Uczniów zachęcamy do dzielenia się swoimi pasjami z nauczycielami a Maciejowi, życzymy aby kontuzje omijały go szerokim łukiem a wyniki były efektem treningów.
Damian Bartkowiak