Wycieczka do Krakowa – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Wycieczka do Krakowa

Co ciekawego można zobaczyć w ciągu jednego dnia? Uczniowie ZSPT CKU w Bojanowie przekonali się, że bardzo dużo. „Poznaj Polskę” to program, który ma na celu przybliżenie młodzieży historii naszego kraju.
30 listopada uczniowie z klas 5 TIW, 3 TIR oraz 2TWr T pojechali na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Zwiedzili Stare Miasto, Sukiennice, kościół Mariacki, Dom Jana Matejki oraz Wzgórze Wawelskie. Na Zamku Królewskim na Wawelu zobaczyli m.in. Reprezentatywne Komnaty Królewskie oraz wystawę pn. „Sztuka wschodu. Namioty tureckie.” W Wieży Zygmuntowskiej każdy mógł dotknąć słynnego Dzwonu Zygmunta oraz zachwycić się piękną panoramą Krakowa.
Po intensywnym zwiedzeniu uczniowie zjedli obiad a resztę czasu spędzili na jarmarku bożonarodzeniowym.
I.J. E.B.