XX Jubileuszowa Gala Konkursu “Wielkopolski Rolnik 2020 roku “ – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

XX Jubileuszowa Gala Konkursu “Wielkopolski Rolnik 2020 roku “

2 października 2021 roku grupa uczniów wraz z nauczycielami uczestniczyła XX Jubileuszowej Gali Konkursu “Wielkopolski Rolnik 2020 roku “. Impreza odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Sali Ziemi. Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku promuje gospodarstwa wyróżniające się pod względem stosowanych technologii produkcji, ekologii oraz ekonomii. Członkowie kapituły konkursu oceniają również walory estetyczne wizytowanego gospodarstwa.
Laureaci konkursu otrzymali statuetki „Siewcy Roku”, a także nagrody pieniężne w wysokości 10 tys. zł. W tym roku prezentowano gospodarstwa, które brały udział w XIX i XX edycji. Nagrodzeni rolnicy prowadzą gospodarstwa o profilu roślinnym i zwierzęcym, pszczelarstwo, warzywnictwo, sadownictwo, hodowlę ryb, grzybów i zielarstwo. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak prosperują nowoczesne gospodarstwa, jaką działalność prowadzą i poznać władze województwa wielkopolskiego.
Gościem gali był Pan Piotr Walkowski, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, który rozmawiał z uczniami na tematy związane ze wsią i rolnictwem. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się koncert Maryli Rodowicz.
Dziękujemy Panu Michałowi Pawliczukowi Kierownikowi Biura Powiatowego WIR w Rawiczu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.
Kliknij zdjęcie i obejrzyj materiał!