„Zapal znicz pamięci” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

„Zapal znicz pamięci”

Serdecznie zapraszamy uczniów ZSPT CKU w Bojanowie do udziału w planowanej 24 października 2021 r. akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci”.
Poznaj historię ofiar, przeczytaj folder, znajdź miejsce pamięci w swojej okolicy!
Uczcij pamięć przedstawicieli polskich warstw przywódczych, którzy zostali zamordowani na terenach II RP wcielonych w 1939 r. do III Rzeszy: w Wielkopolsce, regionie łódzkim, na Pomorzu, Kujawach i Górnym Śląsku.
Zrób zdjęcie dokumentujące akcję i prześlij je na adres: Organizowana po raz trzynasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka. Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl.
Wszystkie niezbędne materiały znajdują się na classroom ,,Kółka historycznego z elementami wiedzy o społeczeństwie”.
Zdjęcie należy wykonać w miejscu pamięci wybranym z załącznika. Warunkiem uczestnictwa w przedsięwzięciu jest obowiązkowe zapoznanie się z formularzem dotyczący przetwarzania danych osobowych. Uczniowie uczestniczący w akcji umieszczają również jedno ze zdjęć w zakładce zadania.