Wizyta Ambasadora Republiki Panamy w Bojanowie – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Wizyta Ambasadora Republiki Panamy w Bojanowie

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie miał zaszczyt gościć Jego Ekscelencję Javiera Alcidesa Bonagasa de Gracia, Ambasadora Republiki Panamy w Polsce.
Wizyta została zorganizowana przez naszą szkołę i Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był dr Zbigniew Zawada. Wizyta rozpoczęła się 14 listopada, podczas której Pan Ambasador poznał uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Tego dnia gościliśmy również pana wicestarostę Jakuba Morysona, który przywitał Pana Ambasadora w imieniu władz powiatu.
Mieliśmy też niezwykłą okazję obejrzeć prezentację o budowie Kanału Panamskiego przygotowaną przez pana Andrzeja Nowackiego. Niedzielne popołudnie zakończyło się przedstawieniem kultury i twórczości plemienia Kuna przez pana Amancio Chiari.
W poniedziałek miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy „Zaczarowany świat Kuna”. Obecny był Pan Ambasador Republiki Panamy w Polsce, władze Powiatu, władze Gminy Bojanowo oraz szanowni goście. Pan Starosta Adam Sperzyński przywitał gości a pani dyrektor Beata Nowak podziękowała Panu Amabasadorowi za przybycie do naszej szkoły oraz panu Chiari za umożliwienie zapoznania się z jego twórczością . Następnie Pan Ambasador odwiedził przedsiębiorstwo hodowlano-nasienne pana Legutko. Popołudniu Pan Ambasador zwiedził pałac w Pakosławiu oraz muzeum w Rawiczu. W siedzibie Starostwa Pan Ambasador spotkał się z przedsiębiorcami z naszego regionu.
W galerii udostępniliśmy zdjęcia obrazów pana Chiari, foldery o Panamie, które przywiózł Pan Ambasador oraz wytwory prac ręcznych plemienia Kuna. Obejrzymy również niepowtarzalną kolekcję motyli państwa Małgorzaty i Damiana Simieńskich, kolekcję „Żurawie” pana Piotra Dziełakowskiegio oraz prace pani Beaty Klupś i naszej uczennicy Mariki Maciejewskiej.
Trzydniowa wizyta Pana Ambasadora była dla nas okazją pokazania jak prowadzimy zajęcia z przedmiotów zawodowych i ogólnych. Uczniowie naszej szkoły rozmawiali z Panem Ambasadorem o życiu codziennym w Panamie.
Mamy nadzieję, że Pan Ambasador nas jeszcze odwiedzi. Z niecierpliwością czekamy też na współpracę ze szkołami w Panamie.