Zajęcia z wolontariuszami – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Zajęcia z wolontariuszami

W czwartek gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z leszczyńskiego oddziału Fundacji Centrum Aktywności Twórczej.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z Martą, która przyjechała do nas z Hiszpanii i studiuje tam nauki biomedyczne. Osobą, która jej towarzyszyła była Sara, która mieszka na Wyspach Kanaryjskich. Wolontariuszki prowadziły wykład dla uczniów klas 2TW i 4TWR. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy podczas gier i zabaw edukacyjnych przeprowadzonych podczas spotkania.
Zajęcia w drugiej grupie prowadziła Nino, która przyjechała do nas z Gruzji i studiuje informatykę, a towarzyszył jej Ledio z Albanii. Wolontariusze prowadzili zajęcia dla uczniów klas 1TI i 2TI. Podczas wykładu oraz gier i zabaw tematycznych uczniowie naszej szkoły wykazali się ponad przeciętną wiedzą i umiejętnościami posługiwania się językiem angielskim.
Wolontariusze, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spędzili czas w milej atmosferze. Dziękujemy fundacji i wolontariuszom za stworzenie możliwości poznania szczegółów studiowania na kierunkach bliskich naszej ofercie edukacyjnej. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, które poszerzyły ich wiedzę i umiejętności społeczne, poznali studentów z innych krajów, ich zwyczaje i kulturę.
Czekamy na kolejne spotkania!