,,Zapal znicz pamięci” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

,,Zapal znicz pamięci”

ZSPT CKU w Bojanowie przyłącza się do akcji ,,Zapal znicz pamięci” – 22 października 2023!
Po raz piętnasty Oddział IPN w Poznaniu zachęca do zapalenia znicza pamięci ofiarom niemieckich zbrodni dokonanych w ramach politycznego oczyszczania gruntu, operacji Tannenberg i akcji ,,Inteligencja” w 1939 r.
Każdego roku, w trzecią niedzielę października, przypominamy o tych, którzy jako pierwsi zostali poddani eksterminacji po agresji III Rzeszy Niemieckiej na Polskę.
Uczcijmy wspólnie pamięć przedstawicieli polskich warstw przywódczych, którzy zostali zamordowani na terenach II RP wcielonych w 1939 r. do III Rzeszy: w Wielkopolsce, regionie łódzkim, na Pomorzu Gdańskim, Kujawach i Górnym Śląsku.
Zrób zdjęcie dokumentujące akcję i prześlij je na adres zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl, drugie zdjęcie umieść na classroom Kółka historycznego lub prześlij przez messenger na grupie klasowej HIT.
Kampania jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl.
Jak zwykle biorąc udział w akcji, możesz liczyć na punkty plusowe z zachowania!
W załączniku znajdują się miejsca pamięci , które należy odwiedzić.
Zapraszam do wspólnej akcji!
E.B