Odnośnik – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Bezpieczny powrót do szkoły

„Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.”

Źródło: MEN

Kto chodził do „Rolnika”?

Informacja z Rawicz24:

Wasze skojarzenia z Bojanowem przypomniały nam, że całe rzesze mieszkańców powiatu i nie tylko, uczyło się i wychowywało w bojanowskim „Rolniku”.
Przez ponad 💯 lat była to nie tylko szkoła, ale także kuźnia charakterów. Bycie „Bojanowiakiem” to prestiż i powód do dumy, więc prosimy absolwentów: wpisujcie się w komentarzach. Koniecznie napiszcie kilka słów o szkole i ludziach, których tam spotkaliście.

Technik informatyk

Technologia informatyczna to dział, który znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Absolwenci tego kierunku są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy. Jeśli interesuje Cię wiedza z zakresu IT, chcesz mieć w przyszłości dobrze płatny zawód, koniecznie zobacz ten film.

Nurtami Baryczy…..

Klasa 2 TWIsp zakończyła rok szkolny na sportowo. Uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego p. Iloną Pazoła-Szymańską oraz p. Damianem Bartkowiakiem, wyruszyli na podbój Baryczy. Udział w spływie kajakowym był dla nich wyjątkowo udanym przeżyciem, a dla niektórych pierwszym w życiu.
Śmiechu było dużo, tym bardziej podczas pierwszych momentów oswajania się z wiosłami i wodą….. Na trasie nie zabrakło akcentów przyrodniczych ( kaczek, ptaków, kolorowych owadów) oraz architektonicznych jak: stary kościół, osada Dziadoszan, pomnik ofiar z 1915-1918 roku, czy kasztelania, o których opowiadał nam przewodnik.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na plakat pt. „Technology and society”

5 czerwca 2021 roku zakończył się termin nadsyłania prac do szkolnego konkursu pt. „Technology and society”. Zgłoszone prace były ocenianie wg następujących kryteriów:
• oryginalność pomysłu,
• ujęcie estetyczne,
• poprawność wykorzystania języka angielskiego w projekcie,
• zawartość merytoryczna wykonanego materiału,
• czytelność komunikatu,
• wkład pracy.
Komisja w składzie pani dyrektor Beata Nowak, pani Lucyna Kotlarczyk-Zioło, pan Namysław Tatarynowicz wyłoniła następujących zwycięzców:
1 miejsce – praca pt. „The train from the sky” Roberta Piotrowicza z klasy 2 TI
2 miejsce – praca pt. „What new technologies give us?” Mikołaja Maćkowiaka z klasy 1TI
3 miejsce – praca pt. „Internet and its uses” Adama Turbańskiego z klasy 1TI
Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
Komitet konkursowy.

REKRUTACJA

Od 17 maja do 21 czerwca 2021 r. będzie trwał I etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Uczniowie rejestrują się w systemie elektronicznym i składają wydrukowany z systemu wniosek do szkoły, którą wskazali jako pierwszy wybór.

17 maja 2021 r. od godziny 8:00będzie aktywny link strony internetowej naboru:

https://powiatrawicki.edu.com.pl/kandydat/app/

Pierwszy etap rekrutacji kończy się 21 czerwca 2021 r. o godz. 15:00.